УАПП До перемоги!

Друзі!

1 Березня 2022 року відбулася перша координаційна зустріч гуманітарного проекту WAPP і УАПП з підтримки спільноти фахівців з позитивної психотерапії в Україні за модерації Єви Доб’яли (Польща). Робоча група WAPP готує низку семінарів на подані нами запити і щодня буде проводити підтримуючу відкриту зустріч у зум для всіх бажаючих. Величезна міжнародна професійна спільнота з нами! Зараз вже є понад 200 людей з Польщі, Німеччини, Румунії, Ефіопії, Болгарії, Великобританії, Туреччини, Косово, США, які хочуть вас активно підтримати. Детальна інформація про проект тут.

Всесвітня асоціація позитивної та транскультуральної психотерапії (WAPP) категорично засуджує збройну агресію Росії щодо України, про що є відповідне звернення.

В той же час, є багато речей, які ми можемо робити самі як спільнота позитивної психотерапії в Україні. Якщо тобі потрібна рука допомоги, пригадай, що в тебе вже є дві.

Основні напрямки нашої активності зараз:

  1. Банк матеріалів з актуальних тем (гайди, методичні рекомендації, інфографіка, окремі техніки, вебінари та інші відеоматеріали, корисні посилання тощо). Вже є гугл-ресурс, де ми розпочали збір, і яким вже можна користуватися. Матеріал оперативно оновлюється. Посилання тут.

Що ще потрібно: ділитися наявними у вас корисними матеріалами. Надсилати на mosluds@gmail.com або у месенджерах +380663729444 Людмила Москаленко 

2. Відкрита спільнота позитивних психотерапевтів та консультантів у телеграм-чаті (не лише для членів УАПП) для оперативної комунікації. Основне правило групи — ділимося ПРОФЕСІЙНО-ОРІЄНТОВАНОЮ і ЯКІСНОЮ інформацією, для інших цілей є інші групи. Приєднатися можна за https://t.me/+ro93rthG0XgxMWQy

3. Відкрита онлайн група підтримки

Зараз функціонує у зум як щоденна онлайн група, організована і модерована тренерами WAPP. Посилання:

https://us02web.zoom.us/j/88540410481?pwd=eDhRQUpNYUxSNHJiVjlUdVJSOUVlQT09

ID: 885 4041 0481

Пароль: 339140

З 03.03.2022 зустрічі відбуватимуться щодня з 16:00 до 18:00 (український час)

Далі можуть бути створені групи самодопомоги. 

Що потрібно: модератори таких груп, що мають змогу організувати їх і модератувати їх у зум. Звертатися mosluds@gmail.com або у месенджерах +380663729444 Людмила Москаленко 

4. Зустрічі з саморегуляції (модератор проводить для учасників техніки з релаксації, регуляції емоційного стану, пошуку опор тощо). Ми з вами є опорою для великої кількості людей (від самих близьких людей до місцевих спільнот), а на кого можемо спертися ми? Де ми можемо відновитися? Саме для цього покликані такі зустрічі, а також на них можна відчути на собі як працюють різні техніки  і далі проводити їх з іншими.

Щоденно (окрім неділі) з 4 по 10 березня о 14.00 за київським часом бажаючі могли долучитися до практик роботи з тілом у кризивих ситуаціях, спеціально організованих для підтримки наших психотерапевтів і консультантів. Практики проводить психологиня рятувальної служби ДСНС України Тетяна Ватульова, позитивна психотерапевтка та досвiчена помiчниця постраждалому населению в екстремальних ситуацiях. Тривалість 30-40 хв.

Відеофрагменти вже проведених практик ви можете переглянути тут.

Кожного разу Тетяна демонструє прості і надзвичайно дієві техніки роботи з нашим тілом і відповідає на питання. Але запис питань і відповідей ми не ведемо, зберігаючи конфіденційність. Піклуйтесь про себе!

Що ще потрібно: ще ведучі таких зустрічей, що мають досвід і готовність провести для колег такі заняття. Звертатися mosluds@gmail.com або у месенджерах +380663729444 Людмила Москаленко 

5. На одній із щоденних зустрічей Єва навела приклад і ми відчули на собі, як нас повертають до життя притчі та історії, наш дивовижний інструмент у методі. Тому маю ідею організації зустрічей з самодопомоги, на яких ми можемо розказувати один одному надихаючі притчі та історії. Ще одна перевага таких зустрічей, що до таких зустрічей ви можете приєднатися з усіма членами своєї родини. 

Що потрібно: модератори таких груп, що мають змогу організувати їх і модератувати їх у зум. Звертатися mosluds@gmail.com або у месенджерах +380663729444 Людмила Москаленко 

6. Інтервізійно-супервізійні зустрічі за напрямками

Із тем, які вже були озвучені: 1. Робота з великими групами дітей, які постраждали від військового нападу Росії на Україну. 2. Робота з жінками та дітьми (біженцями). 3. Робота з дітьми, які постраждали внаслідок війни. 4. Робота з сім’ями чоловіків, які беруть участь у бойових діях. 5. Робота з солдатами в госпіталях. 6. Онлайн робота з пацієнтами, які виїхали з країни та інші.

5 березня відбулася рефлексивна фокус група
“Виклики і можливості в роботі психотерапевта у час війни” для студентів майстер-курсів з позитивної психотерапії УІПП з Володимиром Карікашем .

8 березня відбулася відкрита супервізійна зустріч. Супервізор — к.пс.наук, майстер-тренер WAPP/УІПП, супервізор УСП, голова Ради УІПП — Володимир Карікаш. Провідна тема зустрічі: етичні виклики у роботі психотерапевта у період війни. Підсумки зустрічі за посиланням.

У п’ятницю 18 березня 12.00-14.00 (за Києвом) запрошуємо вас до участі у рефлексивній фокус групі “Позитивний психотерапевт/консультант в евакуації: виклики та можливості”. Ведучий — к.пс.наук, майстер-тренер WAPP/УІПП, супервізор УСП, голова Ради УІПП — Володимир Карікаш. Зустріч організовується Українським інститутом позитивної психотерапії (УІПП) спільно з Українською асоціацією позитивної психотерапії (УАПП).

Посилання 

https://us02web.zoom.us/j/82307497934?pwd=aUNNUldMR1N0ekJpOEJGVFpIRWdKUT09

Идентифікатор конференції: 823 0749 7934

Код доступу: 682977

Ми переможемо!

Що потрібно: ведучі таких груп серед ТРЕНЕРІВ ПП, що мають змогу організувати їх і модератувати їх у зум. Звертатися mosluds@gmail.com або у месенджерах +380663729444 Людмила Москаленко 

7. Тематичні зустрічі (семінари, вебінари) з актуальних питань

Так, наша колега, позитива психотерапевтка Юлія Фалєєва, кризова психологиня з 20-річним досвідом роботи у системі ГУ ДСНС у Полтавській області проводила у Полтавському осередку УСП семінар з ППД. Посилання на перегляд  

Тут ви можете переглянути відео Ралуки Урсіки, нашої колеги з Великобританії / Румунії, кризової психологині, позитивної психотерапевтки та тренерки WAPP щодо основних методів стабілізації при роботі з дисоціативними станами при кризах. Презентація з перекладом. Структурована, чітка та лаконічна.

У неділю 13 березня WAPP (Всесвітня асоціація позитивної та транскультуральної психотерапії)  організувала навчальний семінар по роботі з вимушеними біженцями для психотерапевтів України, Польщі, Словаччини, Румунії, Чехії, Німеччини, Грузії ін. — “Можливі підходи до людей, які були змушені мігрувати”. Ведучий семінару: Hans Rohlof — психіатр, психотерапевт і дослідник у галузі охорони психічного здоров’я. ВІДЕО семінару

15 березня відбувся перший семінар з циклу “Травматична криза: перша допомога і самодопомога” (ведуча — майстер-тренер WAPP/УІПП, супервізор УСП, психотерапевт реєстру ЄАП Тетяна Жуматій). Посилання на відеозапис доступно у нашій групі в телеграм «УАПП до перемоги».
Приєднатися можна за https://t.me/+ro93rthG0XgxMWQy

Що ще потрібно: ведучі таких груп серед тренерів або досвідчених психотерапевтів в ПП та інших методах, що мають готовність їх проводити. Звертатися mosluds@gmail.com або у месенджерах +380663729444 Людмила Москаленко 

8. Групи обміну досвідом для фахівців з різних регіонів України, що виконують певні завдання (наприклад, працюють з біженцями).

Що потрібно: ті, хто вже отримав у ці перші складні дні певний досвід і готовий ним ділитися. Звертатися mosluds@gmail.com або у месенджерах +380663729444 Людмила Москаленко 

Також потрібні волонтери перекладачі на англійську, польську, німецьку. (переклад письмових матеріалів та усний переклад).

Та волонтери, що готові допомагати організаційно з усіх вищезазначених питань. 

Ми переможемо!

Президент УАПП, Людмила Москаленко

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *