Заяви міжнародних організацій щодо війни в Україні

Офіційна позиція щодо війни в Україні Всесвітньої асоціації позитивної та транскультуральної психотерапії (WAPP) за посиланням https://www.positum.org/news/wapp-statement-on-the-war-in-ukraine/ 

Офіційна позиція Всесвітньої ради психотерапії (WCP) за посиланням https://www.worldpsyche.org/contents/15276/statement-from-the-world-council-for-psychotherapy-to-the-russian-government 

Офіційна заява Всесвітньої асоціації культуральної психіатрії за посиланням https://waculturalpsy.org/wacp-news/statement-about-ukraine/

Транскультуральність психотерапії

Вітаємо!

Запрошуємо колег на відкритий вебінар майстер тренера WAPP та УІПП Людмили Москаленко “Транскультуральність психотерапії: можливості у часи випробувань”, який відбудеться 4 жовтня 2023 року о 18.00 (укр. час).

Більше деталей про захід та реєстрація за посиланням https://ppt.org.ua/transculturality

Громадське обговорення «Переліку методів психотерапії з доведеною ефективністю»

Шановні колеги в методі позитивної психотерапії Н.Пезешкіана! Інформуємо вас щодо вкрай важливого та актуального питання.  

В Україні триває громадське обговорення «Переліку методів психотерапії з доведеною ефективністю», затверджених наказом «Про організацію надання психосоціальної допомоги населенню», проект якого оприлюднено на сайті МОЗ, 1 вересня 2023 року, за цим посиланням https://moz.gov.ua/article/public-discussions/povidomlennja-pro-opriljudnennja-proektu-nakazu-pro-organizaciju-nadannja-psihosocialnoi-dopomogi-naselennju

На даний час на розгляді комітету Верховної Ради перебуває законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо системи охорони психічного здоров’я та послуг у сфері психічного здоров’я», який вплине і на зміни до Наказу МОЗ, про проект якого йдеться вище. Проте наразі триває процес прийняття згаданого вище Наказу МОЗ, який буде головним у цій сфері, до прийняття нового Закону України.

На відміну від законодавства країн ЄС, де визнання набувають модальності психотерапії (наприклад, психодинамічна, аналітична, когнітивно-поведінкова та системна у Німеччині) і ті, що належать до них та визнані Європейською асоціацією психотерапії методи, до переліку методів психотерапії, укладеного МОЗ, включено модальності, методи і навіть методики, але не включено цілий ряд визнаних в Європі методів психотерапії (https://www.europsyche.org/approaches/), в тому числі і позитивну психотерапію.

Користуючись можливістю громадського обговорення проєкту Наказу, ми надіслали офіційні листи до МОЗ, комітету Верховної Ради та окремих депутатів України від Всесвітньої асоціації позитивної та транскультуральної психотерапії (WAPP) та нашої Української асоціації позитивної психотерапії (УАПП). 

Від імені УАПП висловлюємо надзвичайно велику вдячність WAPP та особисто її президенту Хаміду Пезешкіану за щиру підтримку нашої спільноти у вирішенні цього важливого законодавчого питання. Хамід Пезешкіан та офіс WAPP за активної участі асистента Катерини Литвиненко підготували і надіслали в Україну надзвичайно інформативного листа з обґрунтуванням наукової доведеності методу ППТ в Європі та світі.  Також, висловлюємо вдячність українським тренерам, які у складі робочих груп доклали великих зусиль до підготовки та подання цього листа, а також підготовки інших документів, які було подано до органів державної влади на різних рівнях: Ользі Литвиненко, Людмилі Сердюк, Володимиру Карікашу, Олександрі Ніздрань, Майі Луковій. 

Віримо в українську перемогу загалом і в цьому нашому професійному питанні зокрема! 

Президент УАПП,

Людмила Москаленко

Україномовні публікації з ППТ українських авторів

Шановні колеги, ще влітку ми почали систематизувати інформацію про публікації українських фахівців з ППТ українською мовою (праці мовою окупанта наразі заборонені до цитування в Україні).

На зараз ми маємо вже певний список, який можна завантажити на нашій сторінці.

У переліку ви можете знайти кандидатські дисертації та магістерські роботи, підручники й методичні посібники, монографії, статті та тези. Також ви можете завантажити збірки тез міжнародних та всеукраїнських конференцій з ППТ, що проводилися в Українським інститутом позитивної психотерапії та Українською асоціацією позитивної психотерапії.

Переконані, що це ще далеко не всі публікації, а лише перша версія такої підбірки. Якщо Ви маєте інформацію про інші публікації з ППТ українською, надсилайте бібліографічні дані на positum.com.ua@gmail.com з темою “Україномовні публікації з ППТ”.

Президент УАПП,

Людмила Москаленко

Святкуємо 90 років з народження проф. Н. Пезешкіана

18 червня 2023 року світова та українська спільноти фахівців з позитивної та транскультуральної психотерапії святкують 90-річчя з народження засновника методу доктора Носсрата Пезешкіана! 

Український інститут позитивної психотерапії спільно з Українською асоціацією позитивної психотерапії відкрили низку урочистих заходів до річниці проведенням першого Всеукраїнського форуму фахівців з позитивної психотерапії Н.Пезешкіана. Подробиці про захід за посиланням http://positum.com.ua/zvit-pro-forum-faxivciv/  

Протягом червня також заплановано ряд онлайн та офлайн активностей, організованих регіональними представництвами Українського інституту позитивної психотерапії. Календар подій за посиланням https://ppt.org.ua/zahody-90 

18 червня о 12.00 за Києвом запрошуємо вас доєднатися до міжнародної онлайн зустрічі Всесвітньої асоціації позитивної та транскультуральної психотерапії з нагоди 90-річчя народження Носсрата Пезешкіана.

Детальна інформація про захід за посиланнями: 

Фейсбук подія https://fb.me/e/6jfAcewBL 

Телеграм канал https://t.me/pptday 

Святкуймо позитивну психотерапію разом! 

Всеукраїнський форум фахівців з позитивної психотерапії. Звіт

6-7 травня 2023 року відбувся Всеукраїнський форум фахівців з позитивної психотерапії Н.Пезешкіана. Два дні професіоналізму, цікавих доповідей, природності, діалогу, людяності та єдності у спільноті з колегами.

Форум став посвятою до 90-річчя з народження засновника методу позитивної транскультуральної психотерапії доктора Носсрата Пезешкіана, яке святкується цього року.  

Вперше мали новий формат роботи з акцентом у виступах спікерів не на теорії, а на презентації кейсів. Продовження обговорень практичного досвіду роботи з певними запитами відбувалися під час дискусій у секціях. Особистим і професійним досвідом учасники також мали змогу поділитися під час роботи в малих групах, круглому столі та великій рефлексивній фокус групі.

Окрема секція формуму протягом двох днів була присвячена обміну досвідом учасників форуму щодо роботи з актуальними запитами військового часу в методі позитивної транскультуральної психотерапії (ПТСР, травма, втрати, робота з біженцями та ВПО різного віку, з постраждалими від військових злочинів ін.).

Актуальними були виступи, присвячені роботі в методі позитивної психотерапії з клієнтами з різними характерологіями та рівнями особистісної організації, психосоматичними розладами тощо. Окремий блок тем був присвячений питанням сімейної позитивної психотерапії та консультування, роботі з гендерною ідентичністю особистості, сексуальністю ін.

Окремим блоком піднято важливе питання застосування ідей позитивної психотерапії в педагогіці, освіті та вихованні дітей.  За відгуками можемо зробити висновок, що захід вдалий та вартий продовження!

У форумі взяли участь 129 гостей з 19 країн, а також 27 спікерів та 11 головуючих секцій (разом з командою організаторів 170+ людей). 

Стартував форум із відеозвернення президента Всесвітньої асоціації позитивної та транскультуральної психотерапії (WAPP) Хаміда Пезешкіана.  Несподівано і надзвичайно приємно було побачити його особисто наприкінці заходу і почути теплі слова підтримки. 

Організатори форуму: Український інститут позитивної психотерапії та Українська асоціація позитивної психотерапії. 

Партнери: Секція позитивної психотерапії Української спілки психотерапевтів, Проєкт підтримки WAPP та Центр позитивної психотерапії у Лешно (Польща).

Дякуємо всім колегам за підтримку!

Триває реєстрація на Всеукраїнський форум фахівців з позитивної психотерапії Н. Пезешкіана

Шановні колеги!

Триває реєстрація на Всеукраїнський форум фахівців з позитивної психотерапії Н. Пезешкіана, який відбудеться 6-7 травня 2023 р, онлайн. З нами вже понад 30 спікерів та 85+ фахівців з позитивної психотерапії. Запрошуємо вас доєднатися до нашого професійного транскультурального кола!

Захід відбувається в рамках програми святкування 90-річчя з народження засновника методу позитивної психотерапії проф.Н.Пезешкіана. 

Головна концепція форуму — це обмін досвідом між фахівцями, що практикують у методі. Презентації спікерів — не про теорію, а про реальні кейси роботи. Після кожного кейсу — можливість учасників долучитися до обговорення і поділитися власним досвідом. 

Детальна програма та умови участі на спеціальному сайті https://ppt.org.ua/forum-ppt 

Ми, українські психологи і психотерапевти, зараз робимо те, чого ніхто в світі ще  не робив в історії сучасної психотерапії. Спільні професійні зустрічі — це можливість підтримати один одного і колекціонувати наш, хоча і  вкрай складний, але безцінний досвід. 

З повагою

команди УІПП та УАПП

Український форум фахівців з ППТ 6-7 травня

Шановні колеги!

Ми скучили за нашими великими професійними зустрічами та запрошуємо вас на Всеукраїнський форум фахівців з позитивної психотерапії Н. Пезешкіана, який відбудеться 6-7 травня 2023 року, онлайн.

Захід відбувається в рамках програми святкування 90-річчя з народження засновника методу позитивної психотерапії проф.Н.Пезешкіана. 

Головна концепція форуму — це обмін досвідом між фахівцями, що практикують у методі. Якнайменше теорії та якнайбільше практичного досвіду.

У програмі передбачені презентації та обговорення кейсів, обмін досвідом у групах та велика рефлексивна група з Володимиром Карікашем.

Розклад та умови участі на спеціальному сайті https://ppt.org.ua/forum-ppt 

З повагою

команди УІПП та УАПП

З днем народження, Володимир!

Українська асоціації позитивної психотерапії вітає свого Почесного президента Володимира Інокентійовича Карікаша із 70-річчам!

Наша величезна професійна спільнота фахівців з ППТ в Україні завдячує своїм існуванням саме Володимиру. Зараз ми як сад, в якому є багато розгалужених дерев, що дають свої плоди: центрів ППТ та тренерів, що навчили і навчають десятки груп майстер-курсів та сотні груп базових курсів.

Але почалося все з того, що Володимир далекого 1992 року розгледів цінність іноземного німецько-іранського насіння, підготував грунт, виростив перші паростки, потім перші деревця, плоди і насіння яких вже розповсюдилися всією територією України.

Зараз неможливо уявити українську психотерапевтичну спільноту без позитивної психотерапії, але далеко не кожна європейська країна може похвалитися таким статусом ППТ. Володимир Інокентійович є визнаним авторитетом в ППТ на світовому рівні, він був членов перших бордів Всесвітньої асоціації позитивної та транскультуральної психотерапії, коли туди входив ще сам Носсрат Пезешкіан, нагороджений спеціальною відзнакою Міжнародної фундації Н. Пезешкіана за внесок у розвиток позитивної психотерапії.

Дорогий пане Володимире, Українська асоціація позитивної психотерапії вітає Вас та корисливо бажає Вам довгих років плідної творчої праці, адже всі ми потребуємо Вашого мудрого супроводу та навчання. “Будь собою, інші ролі зайняті” – говорив Оскар Уайльд. Всі, хто знає Вас особисто, підтвердять, що Володимир Карікаш — це Ім’я.

Багато хто, хотів би стати лідером, який започаткував велику справу і лишає слід в історії, але це мало кому вдається. В історії позитивної психотерапії в Україні ця  роль Лідера безперечно Ваша.

Хай здійснюються мрії, народжують нові і буде радість від “врожаю” життя!

Новорічне вітання 2023

Дорогі колеги!

Ми завершуємо випробувальний 2022 рік і відкриваємо наші серця до можливостей Нового 2023 року! 

Від імені Української асоціації позитивної психотерапії щиро вітаю вас зі святом!

Будь-яка травматична криза, а війна тим паче, руйнує наш звичний життєвий баланс… Але під його уламками ми отримуємо шанс знайти наш справжній фундамент і побудувати новий, можливо зовсім інший життєвий баланс, який буде ще ближчим до нашого справжнього Я.

Війна випробовує на міцність наші актуальні здібності, і ми можемо перевірити свій умовний рюкзак з цими інструментами: які і наскільки дійсно саме зараз актуальні, а які вже ні… І перед кожним постає своє завдання: для когось — розвивати терпіння, а для когось — випустити на свободу свою прямоту, для когось — навчитися пунктуальності,  а для когось — навпаки, стати менш старанним або обов’язковим. 

Ми всі втратили звичні канали отримання любові за сферами Я-Ти-Ми-Пра-Ми і, в той же час, шукаємо і знаходимо нові джерела, інколи зовсім неочікувані.

Навіть в найважчі моменти, ми відкриваємо в собі щось найцінніше, щось таке, що іноді було непомітно в повсякденному довоєнному житті.  І ми відкриваємо себе для світу такими, якими нас ніхто іще не знав. 

У кожного свій фронт… Ми з вами на передовій світової психотерапії та кризового консультування, бо сучасна психотерапія і психологія за свою історію ще не стикалася з війною такого масштабу та її наслідками. І тому робота кожного з нас зараз дійсно має історичне значення. 

Від імені Української асоціації позитивної психотерапії бажаю вам і вашим близьким здоров’я і безпеки, а нашій країні — найшвидшої перемоги і довготривалого миру! 

Хто працює один — додає, хто працює разом — примножує! 

Президент УАПП

Людмила Москаленко

Актуальні проекти «УАПП до перемоги» на травень

Від імені УАПП ми подали запит до Ради директорів WAPP та до гуманітарного проекту підтримки WAPP щодо інформаційної та організаційної підтримки нашої спільноти фахівців з ПП. Ці запити були зібрані з наших спільних зустрічей і запитів, що озвучували наші колеги на групах підтримки WAPP, рефлексивних групах УАПП, семінарах від УАПП, УІПП, гуманітарного проекту WAPP.

Основні запити від практиків (консультантів, психотерапевтів):

  1. Навчання та обмін досвіду з колегами з інших країн щодо роботи із психотерапевтичними та консультативними запитами воєнного та післявоєнного часу. Повний перелік можливих тем (англійською та українською) тут. Особливо цінним є досвід саме колег у нашому методі. Зараз триває підготовка кількох навчальних семінарів, ми проінформуємо вас про деталі найближчим часом.
  2. Отримання методичних рекомендацій, протоколів, алгоритмів по роботі із психотерапевтичними та консультативними запитами воєнного та післявоєнного часу саме у методі позитивної та транскультуральної психотерапії.
  3. Організація супервізійних груп для консультантів, психотерапевтів та тренерів з позитивної психотерапії.

Для вирішення цих задач ми отримали рішення, про надання нам першого гранту від WAPP. Також спеціальна робоча група УАПП зараз працює над розробкою краудфайндигнових проектів, для реалізації наукових, соціальних та інших програм в методі ПП для українців і Україні та поза її межами. Ми оприлюднимо інформацію про можливості навчання, супервізії та інші на нашому сайті, сторінці у ФБ та чаті у телеграм. Слідкуйте за новинами.

Крім того, на наш запит ми отримали підтримку від WAPP, що всі члени Всесвітньої асоціації з України мають можливість поки що не сплачувати членські внески цього року, якщо не мають такої фінансової можливості, і при цьому зберегти своє членство у спільноті.

У відповідь на запити сьогодення ми розпочали роботу по оновленню реєстру фахівців з позитивної психотерапії УАПП. Отримуємо запити як асоціація від інших організацій на надання рекомендацій щодо фахівців, що працюють з певними темами, такі ж запити виникають і у вас, коли ви у чаті шукаєте колег, до яких можна спрямувати клієнтів. Умови участі у реєстрі та іншу інформацію щодо нього також ми оприлюднимо на наших офіційних сторінках та у нашій спільноті.

Також звертаю вашу увагу на те, що ВСІ активності, що УАПП проводить в рамках проекту “УАПП до перемоги” є відкритими для всіх колег з нашого методу, а не лише дійсних членів УАПП. Ви можете ділитися інформацією про них та запрошувати колег із навчальних груп базових та майстер-курсів.