Заяви міжнародних організацій щодо війни в Україні

Офіційна позиція щодо війни в Україні Всесвітньої асоціації позитивної та транскультуральної психотерапії (WAPP) за посиланням https://www.positum.org/news/wapp-statement-on-the-war-in-ukraine/ 

Офіційна позиція Всесвітньої ради психотерапії (WCP) за посиланням https://www.worldpsyche.org/contents/15276/statement-from-the-world-council-for-psychotherapy-to-the-russian-government 

Офіційна заява Всесвітньої асоціації культуральної психіатрії за посиланням https://waculturalpsy.org/wacp-news/statement-about-ukraine/

Міжнародний день позитивної психотерапії

Шановні члени Всесвітньої асоціації позитивної та транскультурної психотерапії та Української асоціації позитивної психотерапії!

Ми раді повідомити, що 18 червня, в День народження Носсрата Пезешкіана, у 2024 році вдруге відзначається День позитивної психотерапії! Цей особливий день присвячений визнанню та відзначенню трансформаційної сили позитивної психотерапії в нашому житті та спільнотах.

Минулого 2023 року за участі УАПП було організовано міжнародний захід святкування 90 років від дня народження Носсрата Пезешкіана, відеозапис можна переглянути за посиланням https://youtu.be/47MwXDBp6x0?si=uFT30IHfdnAsLP6Y

Щиро вітаємо вас із нашим святом!!!

Наша країна особлива в багатьох речах… Один з феноменів — значна популярність позитивної психотерапії порівняно з її поширенням в інших європейських країнах. Мабуть це і про нашу історичну багатовікову природню транскультуральність… І про природній оптимізм, на грунт якого чудово лягає принцип надії… І про нашу неслухняність і самостійність як риси национального характеру — про принцип самодопомоги… І про справжню глибину української душі — інтерес до психодинаміки особистості … І про наше інтуїтивне прагнення до життєвого балансу… Бажаємо всім нам, перш за все, перемоги!!! Разом наближаємо її, турбуючись про психічне здоров’я своє, близьких, клієнтів, знайомих, колег, горомад, спільнот, всієї нації… Бережімо себе, ми дуже потрібні!

Людмила Москаленко

Президент УАПП

Метод позитивної психотерапії Н. Пезешкіана офіційно в переліку МОЗ

Вітаємо колеги!

В Україні офіційно набув чинності наказ МОЗ «Про організацію надання психосоціальної допомоги населенню» № 2118, в якому серед методів психотерапії з доведеною ефективністю затверджено Позитивну психотерапію.

Українська асоціація позитивної психотерапії та Український інститут позитивної психотерапії висловлюють подяку президенту WAPP Хаміду Пезешкіану та офісу WAPP за допомогу у підготовці подання для включення ППТ до переліку схвалених в Україні методів.
https://moz.gov.ua/uploads/10/53864-dn_2118_13122023_dod_4.pdf

З повагою команда

УАПП

Визначна подія!

Україномовне видання книги-біографії засновника методу позитивної психотерапії проф. Носсрата Пезешкіана

“Н.Пезешкіан. Схід-Захід: Позитивна психотерапія в діалозі культур”.

Запрошуємо переглянути відео звіт та отримати книгу (електронна версія безкоштовна) на сайті  https://sites.google.com/view/positum/book 

Запрошення на Випускну конференцію з позитивної психотерапії «Світло надії в тіні війни»

Шановні колеги!

Українська асоціація позитивної психотерапії, як партнер заходу, запрошує вас 10-11 лютого до участі у Випускній науково-практичній конференції з позитивної психотерапії “Світло надії в тіні війни”, присвяченій 17 випуску майстер курсу Українського інституту позитивної психотерапії (УІПП).

10 лютого — онлайн секція (доповіді випускників, тренерів та гостей конференції), 11 лютого — офлайн секція в м.Тернопіль. Випускники-психотерапевти  представлять свої напрацювання з прикладання методу ППТ в різних сферах практики.

Спеціальний пільговий пакет “Рання пташка” діє до 20 січня для дійсних членів Української асоціації позитивної психотерапії!

Деталі заходу на сайті  https://sites.google.com/view/positum/kon

Участь у конференції — це чудова нагода познайомитися із можливостями практичного застосування позитивної психотерапії у роботі з різними запитами та різними категоріями клієнтів. 

Якщо ви бажаєте стати дійсним членом УАПП і користуватися пільговими умовами для участі в заходах, деталі на сайті  http://positum.com.ua/chlenstvo/yak-stati-chlenom-uapp/

УАПП спільно з УІПП завершує роботу над україномовним виданням книги-біографії Н.Пезешкіана “Схід-Захід: Позитивна психотерапія у діалозі культур”. Відкрита презентація видання відбудеться в рамках конференції 10 лютого о 18 годині онлайн за участі президента WAPP Хаміда Пезешкіана.  

Реєстрація на презентацію за посиланням https://ppt-book.minisite.ai/ 

Вітання з новим 2024 роком

Дорогі друзі, один із доленосних років завершується. Він просуває нас у майбутнє, яке ми створювали своїми відкритими серцями, щирими душами, сміливими вчинками і світлими мріями.

Цей рік дав нам обмеження, але і можливості. Ми не могли вільно подорожувати, але це розвинуло ще більше внутрішньої свободи.

Ми переживали горе розлук, але це дало ще більше цінностей спілкування. Ми переживали смерть, але це розкривало неймовірне життя. 

Український інститут позитивної крос-культурної психотерапії і менеджменту та Українська асоціація позитивної психотерапії  щиро вітає усіх з прийдешнім 2024 роком. Зичимо вам у новому році: 

* більше радісних макроподій, а з іншими, ми віримо, у вас є здібності впоратися;

* приємних мікроподій, які, ми впевнені, ви вмієте свідомо додавати собі щодня;

* уважного і вдалого кермування балансом у вашій моделі 4 якостей життя;

* пам’ятати, що ви скриня з дорогоцінним камінням актуальних здібностей;

*  бути гнучкими і екологічними на всіх стадіях взаємодії;

* цінувати отриманий спадок базових сімейних концепцій і водночас дозволяти собі розширювати їх та бути автором свого життя.

А ми поруч із вами продовжуватимемо нести те світло, яке допомагає долати темряву.

Бажаємо, щоб цей рік для кожного із вас став роком вашого професійного, духовного, особистісного зростання. Роком бажаного миру для кожного українця.  

В 2023 році, незважаючи на непрості часи, кількість членів асоціації зросла і наша професійна спільнота стала ще сильнішою. Бережіть себе, адже, кожен із вас є золотим фондом нашої  країни.

Дорогі, сильні, чутливі, близькі і далекі колеги, ми робимо з вами одну велику справу, одну на всіх місію: працюємо над здоров’ям і “вмінням бути” кожного українця і українки. Наші здобутки — це майбутнє нації. Наші перемоги — це Перемога країни. 

Вітаємо з тим, що життя триває, що воно є. Це найцінніший подарунок долі і всіх, хто боронить нас на непсихологічному фронті. Тож хай, 2024 рік настане для нас всіх. Хай буде життя! Перемога! Здоров’я і благополуччя. Ми поруч, ми разом. 

З повагою

команди 

Українського інституту позитивної крос-культурної психотерапії і менеджменту,

Української асоціації позитивної психотерапії

Транскультуральність психотерапії

Вітаємо!

Запрошуємо колег на відкритий вебінар майстер тренера WAPP та УІПП Людмили Москаленко “Транскультуральність психотерапії: можливості у часи випробувань”, який відбудеться 4 жовтня 2023 року о 18.00 (укр. час).

Більше деталей про захід та реєстрація за посиланням https://ppt.org.ua/transculturality

Громадське обговорення «Переліку методів психотерапії з доведеною ефективністю»

Шановні колеги в методі позитивної психотерапії Н.Пезешкіана! Інформуємо вас щодо вкрай важливого та актуального питання.  

В Україні триває громадське обговорення «Переліку методів психотерапії з доведеною ефективністю», затверджених наказом «Про організацію надання психосоціальної допомоги населенню», проект якого оприлюднено на сайті МОЗ, 1 вересня 2023 року, за цим посиланням https://moz.gov.ua/article/public-discussions/povidomlennja-pro-opriljudnennja-proektu-nakazu-pro-organizaciju-nadannja-psihosocialnoi-dopomogi-naselennju

На даний час на розгляді комітету Верховної Ради перебуває законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо системи охорони психічного здоров’я та послуг у сфері психічного здоров’я», який вплине і на зміни до Наказу МОЗ, про проект якого йдеться вище. Проте наразі триває процес прийняття згаданого вище Наказу МОЗ, який буде головним у цій сфері, до прийняття нового Закону України.

На відміну від законодавства країн ЄС, де визнання набувають модальності психотерапії (наприклад, психодинамічна, аналітична, когнітивно-поведінкова та системна у Німеччині) і ті, що належать до них та визнані Європейською асоціацією психотерапії методи, до переліку методів психотерапії, укладеного МОЗ, включено модальності, методи і навіть методики, але не включено цілий ряд визнаних в Європі методів психотерапії (https://www.europsyche.org/approaches/), в тому числі і позитивну психотерапію.

Користуючись можливістю громадського обговорення проєкту Наказу, ми надіслали офіційні листи до МОЗ, комітету Верховної Ради та окремих депутатів України від Всесвітньої асоціації позитивної та транскультуральної психотерапії (WAPP) та нашої Української асоціації позитивної психотерапії (УАПП). 

Від імені УАПП висловлюємо надзвичайно велику вдячність WAPP та особисто її президенту Хаміду Пезешкіану за щиру підтримку нашої спільноти у вирішенні цього важливого законодавчого питання. Хамід Пезешкіан та офіс WAPP за активної участі асистента Катерини Литвиненко підготували і надіслали в Україну надзвичайно інформативного листа з обґрунтуванням наукової доведеності методу ППТ в Європі та світі.  Також, висловлюємо вдячність українським тренерам, які у складі робочих груп доклали великих зусиль до підготовки та подання цього листа, а також підготовки інших документів, які було подано до органів державної влади на різних рівнях: Ользі Литвиненко, Людмилі Сердюк, Володимиру Карікашу, Олександрі Ніздрань, Майі Луковій. 

Віримо в українську перемогу загалом і в цьому нашому професійному питанні зокрема! 

Президент УАПП,

Людмила Москаленко

Україномовні публікації з ППТ українських авторів

Шановні колеги, ще влітку ми почали систематизувати інформацію про публікації українських фахівців з ППТ українською мовою (праці мовою окупанта наразі заборонені до цитування в Україні).

На зараз ми маємо вже певний список, який можна завантажити на нашій сторінці.

У переліку ви можете знайти кандидатські дисертації та магістерські роботи, підручники й методичні посібники, монографії, статті та тези. Також ви можете завантажити збірки тез міжнародних та всеукраїнських конференцій з ППТ, що проводилися в Українським інститутом позитивної психотерапії та Українською асоціацією позитивної психотерапії.

Переконані, що це ще далеко не всі публікації, а лише перша версія такої підбірки. Якщо Ви маєте інформацію про інші публікації з ППТ українською, надсилайте бібліографічні дані на positum.com.ua@gmail.com з темою “Україномовні публікації з ППТ”.

Президент УАПП,

Людмила Москаленко

Святкуємо 90 років з народження проф. Н. Пезешкіана

18 червня 2023 року світова та українська спільноти фахівців з позитивної та транскультуральної психотерапії святкують 90-річчя з народження засновника методу доктора Носсрата Пезешкіана! 

Український інститут позитивної психотерапії спільно з Українською асоціацією позитивної психотерапії відкрили низку урочистих заходів до річниці проведенням першого Всеукраїнського форуму фахівців з позитивної психотерапії Н.Пезешкіана. Подробиці про захід за посиланням http://positum.com.ua/zvit-pro-forum-faxivciv/  

Протягом червня також заплановано ряд онлайн та офлайн активностей, організованих регіональними представництвами Українського інституту позитивної психотерапії. Календар подій за посиланням https://ppt.org.ua/zahody-90 

18 червня о 12.00 за Києвом запрошуємо вас доєднатися до міжнародної онлайн зустрічі Всесвітньої асоціації позитивної та транскультуральної психотерапії з нагоди 90-річчя народження Носсрата Пезешкіана.

Детальна інформація про захід за посиланнями: 

Фейсбук подія https://fb.me/e/6jfAcewBL 

Телеграм канал https://t.me/pptday 

Святкуймо позитивну психотерапію разом! 

Всеукраїнський форум фахівців з позитивної психотерапії. Звіт

6-7 травня 2023 року відбувся Всеукраїнський форум фахівців з позитивної психотерапії Н.Пезешкіана. Два дні професіоналізму, цікавих доповідей, природності, діалогу, людяності та єдності у спільноті з колегами.

Форум став посвятою до 90-річчя з народження засновника методу позитивної транскультуральної психотерапії доктора Носсрата Пезешкіана, яке святкується цього року.  

Вперше мали новий формат роботи з акцентом у виступах спікерів не на теорії, а на презентації кейсів. Продовження обговорень практичного досвіду роботи з певними запитами відбувалися під час дискусій у секціях. Особистим і професійним досвідом учасники також мали змогу поділитися під час роботи в малих групах, круглому столі та великій рефлексивній фокус групі.

Окрема секція формуму протягом двох днів була присвячена обміну досвідом учасників форуму щодо роботи з актуальними запитами військового часу в методі позитивної транскультуральної психотерапії (ПТСР, травма, втрати, робота з біженцями та ВПО різного віку, з постраждалими від військових злочинів ін.).

Актуальними були виступи, присвячені роботі в методі позитивної психотерапії з клієнтами з різними характерологіями та рівнями особистісної організації, психосоматичними розладами тощо. Окремий блок тем був присвячений питанням сімейної позитивної психотерапії та консультування, роботі з гендерною ідентичністю особистості, сексуальністю ін.

Окремим блоком піднято важливе питання застосування ідей позитивної психотерапії в педагогіці, освіті та вихованні дітей.  За відгуками можемо зробити висновок, що захід вдалий та вартий продовження!

У форумі взяли участь 129 гостей з 19 країн, а також 27 спікерів та 11 головуючих секцій (разом з командою організаторів 170+ людей). 

Стартував форум із відеозвернення президента Всесвітньої асоціації позитивної та транскультуральної психотерапії (WAPP) Хаміда Пезешкіана.  Несподівано і надзвичайно приємно було побачити його особисто наприкінці заходу і почути теплі слова підтримки. 

Організатори форуму: Український інститут позитивної психотерапії та Українська асоціація позитивної психотерапії. 

Партнери: Секція позитивної психотерапії Української спілки психотерапевтів, Проєкт підтримки WAPP та Центр позитивної психотерапії у Лешно (Польща).

Дякуємо всім колегам за підтримку!